... s nami sezóna nikdy nekončí.

ponúkame možnosť zaškolenia efektívnej streľby pod dohľadom vyškoleného pracovníka

NAŠA NOVINKA

Malorážka BRETTON Model M51
Výhodný nácvik streľby

Z histórie spoločnosti Bretton

Firma Bretton so sídlom v Košiciach bola založená v roku 1992 a zaoberá sa výrobou loveckých a športových zbraní. Kontinuálne nadväzuje na viac ako 50 ročnú výrobnú a obchodnú tradíciu firmy Bretton France so sídlom v Saint Etienne, od ktorej prevzala celý výrobný program.

Taktiež je to viac ako 50 ročná skúsenosť v oblasti využívania špeciálnych vysokopevných zliatin ľahkých kovov francúzskej produkcie, používaných v širokej miere v raketovej a leteckej technike.

Tieto zliatiny, vyrobené z nehrdzavejúcich ušľachtilých prvkov s vysokým stupňom oteruvzdornosti, zabezpečujú bezproblémové používanie aj vo vlhkom prostredí.

Všetky zbrane vyrábané firmou Bretton sú označované ako bezkonkurenčne najľahšie na svete vo svojej kategórii.

Okrem svojej nízkej hmotnosti sa vyznačujú  originálnou, ničím nezameniteľnou eleganciou a konštrukciou, ktorá im istotne poskytuje aj ďalšie výhody:

  • každá z brokových hlavní je samostatne vymeniteľná a to jednoduchým naskrutkovaním do bloku. Tak isto jednoducho vymeniteľné je aj samostatné zahrdlenie hlavne (choke), ktoré umožňuje vysokú variabilnosť a okamžité prispôsobenie parametrov streľby tejto zbrane podľa vzdialenosti a druhu poľovačky,
  • nízky počet mechanických častí a jednoduchosť uzatváracieho zámku zabezpečuje vysokú spoľahlivosť,
  • hrúbka stien, celková masívnosť hlavní a predovšetkým systém uzatváracieho mechanizmu zabezpečujúceho tzv. nulovú zámkovú vôľu, sa významne podieľajú na dlhej životnosti a celkovej odolnosti zbrane voči rôznym rázom a nárazom.

Počas niekoľkoročnej produkcie zbraní Bretton získali atesty a osvedčenia najvyššej kvality v najvýznamnejších svetových skúšobniach zbraní a sú testované na najvyššiu vo svete prevádzanú tlakovú skúšku 1 200 barov, ktorá tak isto prispieva k vysokej bezpečnosti pri streľbe.

Aktivity / Referencie

viac info

Partnerská spolupráca

Kontakt

BRETTON SLOVAKIA, s.r.o.
Moldavská cesta 1629/8 – 040 11  Košice
tel.: +421 55 677 05 18,  +421 903 905 003      mail: bretton@bretton.sk